Jarní úklid nejen doma

11.04.2023

🌿JARNÍ ÚKLID🌿

Aby strom mohl na jaře mít nové listy, musí se na podzim těch starých zbavit. Aby se jezírko mohlo naplnit novou vodou, musí se v létě odpařit. Pouze lidé mají neustále tendenci lpět na minulosti. Stále doufáme, vzpomínáme a držíme se představy toho, co bylo. Nedovolíme si přijmout a uzavřít naše kapitoly.

👉 Vzpomínáme na to pěkné, abychom neviděli to, co je teď nebo nepřemýšleli nad tím, co bude
👉 necháváme si doma oblečení, kdy až 80% z něho už stejně nenosíme
👉 v práci odkládáme úkoly, projekty, emaily či rozhovory;
👉 přidáváme si body na to-do a plánovací seznamy, ale nikdy se k nim nevrátíme;
👉 mobil si necháváme zahlcen duplicitními fotkami a videi, aplikacemi, které jsme užili možná snad jednou.

Zkus se dnes podívat kolem sebe a říct si, čeho se v rámci jarního úklidu může zbavit. Projdi všechny zbytečnosti ve tvém okolí, taškách, doma, v kanceláří, v počítači, v telefonech, v mysli atd. Využij menší návod pro jarní úklid a zapiš si, s čím vším ses rozloučil/a. Stahuj ➡️➡️➡️

No a není nám všem hned líp, když doma poklidíme, pár věcí se zbavíme nebo něco vymažeme? Je to jako kdybychom se nastěhovali do nového bytu, vznikl větší prostor či se snad ten telefon najednou zrychlil. Naše mysl potřebuje také uklidit. Denně proudí desetitisíce myšlenek a některé se stále vrací. Nějaké se dokonce opakují, protože nám připomínají něco, co bychom chtěli udělat, říct či splnit, ale stále si odmítáme se tomu postavit. 

Můžeš začít tím, že se zastavíš a řekneš si "Co mám, ale vlastně nepotřebuji?". A pak nech myšlenky volně plynout. Vezmi si k ruce manuál výše a s chutí do toho, půl je hotovo. Nezapomeň, pouze pokud necháme věci odejít, můžeme přivítat něco nového. 

Všímavé a uklizené jaro,
Petros