Vypněte, nejen své aplikace

19.02.2022

Kolik z Vás se ráno probouzí s pocitem "už zase musím vstávat..."? Kolik z Vás se následně obratem podívá na svůj telefon, zaklikne budík nebo prolustruje nové reels a videa na sociálních sítích? Na konci dne se cítíte naprosto vyčerpaní, bez nálady, bez chutí s myšlenkami, že není pozitivní východisko, světlo na konci tunelu. Svět se rychle mění, je nestabilní, nekontrolovatelný, vše kolem nás je každý den dynamicky jiné. Chybí Vám motivace a zahlcují Vás negativní vlny nezkrotných myšlenek? S tím se pojí tempo, kterým běžíme. Před problémy utíkáme a když zpomalíme, protože už nemůžeme, problémy se neunaví a doženou nás. Třeba právě během spánku. 

Chceme-li tedy získat novou energii a předejít její ztrátě, uvědomovat si a pracovat s myšlenkami a emocemi, můžeme začít třeba tím, že se vypneme. 

VYPNĚTE SVÉ APLIKACE
Asi každý ví, že pokud se zařízení začne přehřívat a zpomalovat, rychle se vybíjí baterie a my nemůžeme danou elektroniku řádně využívat. Již máme zautomatizováno, že v danou chvíli v zařízení začneme postupně vypínat nepotřebné aplikace nebo programy, či dokonce je začneme mazat. Tím umožníme ulehčovat procesoru, který se snaží na naše přání nechávat aplikace otevřené pro další využití. V tom momentě uzavření daných programů je zařízení stabilnější a výkonější. Kolik aplikací v tuto chvíli Vaše zařízení má, které můžete smazat? Procesor je něco jako náš mozek. I my neustále na pozadí vnímáme myšlenky, pocity, neuzavřené problémy, nedokončené požadavky, sny, cíle a emoce. Není tedy divu, že se v noci můžeme probouzet s pocitem viny, unaveni, v úzkosti z toho, co nestíháme, či dokonce s pocitem bezradnosti, prostě hlava plná myšlenek. Náš mozek vlastně neustále drží aktivní tyto impulzy a čeká, až se vyřeší nebo až tyto "programy" vypneme. Není to zbavování se problému, dané myšlenky se vrátí, ale až počase. Neuzavřením jich nám procesor neustále ubírá energii z našich vnitřních baterií, a my se probouzíme unaveni. Pojďme tedy se naučit vypínat či i mazat nepotřebné aplikace.

🌿 Prvně, zavřete oči a nechte myšlenky plynout;
🌿 vybavte si v mysli například obrazovku telefonu nebo počítače;
🌿 začněte jednoduše, kdy si představíte myšlenky, které přichází na mysl. Následně si je pojmenujte. Nesuďte je, pouze je pozorujte, jakoby z okna;
🌿 zkuste začít z obecného hlediska, jako je pohlaví, věk, jméno, silné a slabé stránky. Ono totiž i tyto myšlenky nám tam běhají ("bože už mi je ....", "to se mi nedaří protože jsem muž/žena", nebo "jak jinak, Petr znamená - tvrdohlavý"). 
🌿 následně nechte volně přicházet myšlenky a ty postupně "svajpnutím", "odkřížkováním", či jiným způsobem uzavírejte. Je možné, že se budou vracet, to vůbec nevadí, proste je znovu zavřete. 
🌿 držte se formulí, jako: "Jsem ......., ale to mě nedefinuje", "musím ...... ale ne dneska", "zítra se ......, ale až zítra", "jsem ...., ale jsem i mnohem více", nebo "dnes se ne........, ale to nevadí". Možností je více. 

PROČ VLASTNĚ TO VŮBEC ZKOUŠET?
🟢 Kvalita spánku definuje celý následující den i třeba týden. Dovolte si vypnout a vážit si svého spánku;
🟢 odpočinek je úzce spjat s výkonem, nasazením a odhodláním překonávat překážky;
🟢 pouze vyrelaxovaní dokážeme asertivně komunikovat a vyhledávat nová řešení;
🟢 náš mozek pracuje jako procesor a nechává myšlenky neustále aktivní;
🟢 s klidnou myslí vidíme nové možnosti a přijímáme snadněji i konstruktivní kritiku.

Pokud se v noci probudíte, zkuste si postup zopakovat. Případně, můžete i během dne. Pokud se Vám něco nepovede, jste rozladěni, najděte si prostor si na 3-5 minut v hlavě uzavřít, co tam mít nechcete. Uvolněte prostor ve Vašem procesoru, ale i ve Vašem zařízení. Smažte i v telefonu nějaké aplikace, v mysli věci, kterými se zabývat nemusíte. 

Tuto mini relaxaci začněte s myšlenkou
JSEM TADY A TEĎ