Mentoring

Mentoring je specifická oblast osobního rozvoje. Mentor vstupuje do tohoto vztahu jako ten s vyšší zkušeností, více vědomostmi, ale i sebejistotou a pomáhá menteemu, tedy mentorovanému, jít správným směrem. Je to stará, ale stále platná metoda a často užívaná metoda. Podněcuje navyšování zodpovědnosti a kreativity v dané oblasti. Mentor je takým průvodce galaxiemi daných oblastí rozvoje a zaštiťuje nejvhodnější cestu k vytyčenému cíli. 

Pojďme společně probrat detail toho, s čím Vám mohu pomoci. První setkání (30 min) je zdarma. Přeci jen, je třeba si říct svá očekávání. Nebolí nic tolik, jako nevyřčená očekávání. 

I can help you with the skills or topics below. Just reach out to me and we can discuss more. The first session is free of charge. It is important to share our expectations after all. 


petros_mentor
petros_mentor

Time Management

Den má 24 hodin, 1440 minut a 86 400,002 sekund. A přesto se točíme ve spirále pocitu, že to není dost, že nestíháme. Nesmyslně se ženeme za nekončícím TO-DO, skýtá nás úzkost z nadmíry požadavků, které si sami nevytváříme. Cítíte se někdy:

 • unaveni z věčného nestíhání?
 • nevíte, jak vyklouznout z této spirály?
 • nevíte co dělat dřív?
 • neustále se snažíte dohnat své to-do?
 • děláte o x% víc, přesto jste o y% pozadu?

Existuje z toho cesta ven! Jednoduché kroky pomohou Vám nastavit priority a delegovat své činnosti v posloupnosti a návaznosti, abyste na konci mohli říct: "Dneska to tikalo jak švýcarské hodinky". 

#timemanagement #priorities #delegation

Prioritizace & SMART

Cílíte na multitasking, ale stále to nevychází? Děláte X věcí naráz a ani jednu nedotáhnete do konce? Máte pocit, že už nevíte kudy kam a práce Vám spíše přijde:

 • nepřehledná;
 • chaotická;
 • nevíte, co dřív;
 • bez elánu či nápadů?

Podívejte se na způsob sledu Vaší práce, co Vás naplňuje, či co Vám přináší oněch 20% efektivity dne. Často přehlcenost je jenom stav rozpolcenosti úkonů, které si na sebe dáváte. Součástí restrukturalizace práce je například time management, komunikační dovednosti nebo rozhodovací schopnosti, tak jako umět správně nastavit své cíle.

#priority #paretovopravidlo #SMART

Leadership

Vedete tým a tak trochu Vám uniká jejich motivace, angažovanost a spolupráce? Máte pocit, že se snažíte, ale tým Vám nejde naproti? Nejčastěji je to způsobeno nedostatečným pochopením Vašeho týmu; motivací skupiny, ale i jednotlivců; nezapojením Vašeho týmu do vizí a cílů organizace nebo společnosti; nebo nedostatečnou empatií a komunikací. 

Leadership je o vizionářství, naslouchání, zájmu a součinnosti. Pomohu Vám najít cestu k Vašemu týmu, ať už jsou s Vámi v kanceláři nebo rozprostřeni po jiných pobočkách. 

Najděte systém, který funguje pro Vás o Váš tým bez zbytečných nepochopení. 

Buďte lídrem, nebuďte obětí.

#leadership #flosslikeaboss #motivation


Mindfulness/Práce se stresem

Máte pocit, že je toho moc? Neustálá potřeba vše stíhat, mít věci pod kontrolou a ovlivňovat vše kolem nás Vás užírá? Stává se, že usínáte s hlavou plnou myšlenek? Chcete umět:

> zastavit a zklidnit se;
> uvolnit mysl;
> zvědomit si priority a cíle;
> zjednodušit každodenní činnosti;
> umět pojmenovat a pochopit své pocity;
> uvolnit se od napětí?

Vše začíná odhození pláště supermana a dovolením si zastavit nebo alespoň zpomalit. 

#mindfulness #zpomalit #stressmanagement

Asertivní komunikace

Zvládat správně formulovat myšlenky, vhodně argumentovat, zachovat si zdravý odstup během emotivních jednání je klíč k úspěchu. 

 • Chcete umět zachovat své hodnoty?
 • vnímat potřeby druhých;
 • hledat průsečík a společné cíle;
 • vnímat rozdíl tónů hlasu;
 • číst neverbální signály;
 • asertivně argumentovat?

Najděte svůj vnitřní hlas a třetí oko, abyste se dokázali orientovat v detailech komunikace. 

#communication #nonverbal #discussion #asertivecommunication

Prezentační dovednosti/Andragogika

Máte trému s vystupování? Jsou Vaše prezentace zmatené a klienti si neodnáší to, co byste chtěli? Je možná na čase si rozebrat Vaši schopnost zaujmout. Pojďme se společně podívat na Vašich:

 • prvních 20 slov
 • prvních 20 minut
 • prvních 20 sekund
 • neverbální komunikaci
 • vytváření cíle Vaší prezentace.

Stačí málo a z Vás může být plnohodnotný řečník, facilitátor a mediátor. 
#presentations #skills #verbalskills #bodylanguage #20seconds

Reference

I am really happy with our cooperation - you are much about emotions, it's important for me (what my mentor should have). Also, you have much experience and you can give good advice/help to look at the situation from another angle. Once a month meetings were like a "session with a therapist" for me.

I learnt how to be a better CEO, not ashamed of my emotions that I thought are useless in business (only and only cold mind is needed, as I thought)

Geula Prochazka

CEO of SL28  

Co-founder of Coconut Works s.r.o.

Chtěl bych moc poděkovat za jeho skvělý přístup a to jak přirozeně vystupoval. Každé jeho sezení bylo fajn a neslo se v přátelském duchu. Naslouchal mně a s každého sezení jsem si odnesl něco zajímavého co jsem pak mohl použít při práci nebo také v soukromém životě.

Miloš Civín

Tipsport

Petros je profesionál, školení/tréninky/workshopy  jsou naučné, zábavné a pokaždé jsem si odnesl něco, co mohu reálně použít v praxi ve svém oboru. Jako výhodu jsem nejvíce ocenil kolektivní spolupráci a názorné ukázky, které ještě více podpořily probírané téma. Nejedná se o monolog školitele, od začátku do konce jsem byl součástí celého školícího bloku. Všem vřele doporučuji.Filip Kundera

iWant APR

Obvykle na školení jezdím s pocitem, že se vracím do školní lavice. Člověk si to odsedí, ale v duchu je myšlenkami úplně někde jinde. Byla jsem moc překvapená, když to tentokrát bylo jiné. Po celou dobu jsme byli všichni zapojeni do děje a byla to zábava. Určitě je to částečně způsobeno tím, že samotná témata jsou zajímavá. Hlavním důvodem je ale školitel. Ať už jde o řeč těla, oční kontakt, projevení zájmu o názor/myšlenky zůčastněných, nebo jen o prostý fakt, že je vše pojato zábavnou formou. Výklad je proložen humorem a osobními zkušenostmi/příběhy ze života. Člověk očekává, že se naučí, jak správně zvládat jiné lidi/situace, ale v konečném důsledku odchází s uvědoměním, že první musí zvládnout sám sebe. Zjistila jsem, že se vůbec neznám, nevím, jaké jsou mé hodnoty a že si sama sebe vůbec nevážím. Po dnešku mám hodně nad čím přemýšlet a byl to skvělý "wake up call".Pokud na sobě chcete začít pracovat, rozvíjet se a pracovat se svým přístupem k okolí i k sobě, je tohle skvělý začátek. Těším se na další setkání a další rozvoj.

Markéta Svačinková

JRC CZECH