Mindfulness & Awareness

Minulost je ve vzpomínkách, budoucnost v představách, přítomnost jsem já.

Co je Mindfulness?

Mindfulness, tedy všímavost, je věděcky ověřená oblast, která nám pomáhá si uvědomovat sami sebe právě tady a teď. Přecházíme z přežívání na účelné bytí. Uvědomování si vlastních hodnot, smyslů a vjemů nám pomáhá čelit strachům, stresům, pracovat s emocemi a přijmout věci také, jaké opravdu jsou. Mindfulness je vědomé bytí v přitomnosti bez soudů nebo očekávání. A právě tento trend se v posledních letech stal nedílnou součástí boje s depresemi, úzkostmi a jako nástroj se umět znovu nadechnout. 

Všímavost umožňuje bez soudů vnímat věci tak, jak jsou, v přítomném čase, tedy tady a teď. Základním uvědoměním je si začít všímat toho, co je, bez ohledu na to, co bylo nebo bude. 

Co je Awareness?

Ti, kteří dokáží naplno se smát, brečet, tančit a zpívat, bez váhání nebo studu, ti očistí svůj vesmír ~ Krishna

Awareness je dalším krokem od mindfulness a znamená aktivní "zvědomování". V momentě, kdy vnímáme sebe a okolí, přichází čas na zvědomění vlastních hodnot, potřeb a umět to dát sobě, ale i okolí najevo. S tím se pojí nejen umění vědomé komunikace, ale i vědomého pochopení potřeb, hodnot a emocí druhých. Cílem se pak stává svobodnější život, kvalitnější práce s myšlenkami a emocemi a předcházet negativním spirálám, které nás lapají do slepých uliček okolního světa. 


priroda.
priroda.

Někdy stačí se jen zastavit a sledovat. Někdy je třeba se sami sobě postavit čelem a přijmout pravdu. Štěstí, které hledáme leží v ochotě pochopit větší obrázek, než jsme my sami, a zároveň si přiznat, že v tomto měřítku jsme zanedbatelní pro okolní svět. 

Jako mentor a kouč pro vnitřní integritu Vám pomohu najít směr, kterým chcete skutečně kráčet, žít život naplno, snížit pocity stresu a vyčerpání, naplnit život odvahou jít svou cestou. 


Někdy stačí se jen zastavit

Nadchněte se pro pondělky

Pro všímavější den

Máte jednu schůzku za sebou? Za 5 minut potřebujete vyzvednout děti a už teď jedete pozdě? Máte těžké ráno a letíte do práce?

Zkuste se zastavit, na 1 minut, 60 vteřin. Podívejte se kolem sebe, co vidíte? Co vnímáte? Kolik barev je kolem Vás? Kolik zvuků slyšíte? Jak vnímáte vítr, který se o Vás opírá, či slunce, které do Vás pálí? Stačí se zhluboka nadechnout a vydechnout a jít opět dál. Stalo se něco zvláštního? V práci zřejmě ne, ale vy jste se zastavili a odpočali. Blahopřeji.

Už je tu zase pondělí. Šéf bude chtít report za 30 minut. Musím dneska skočit na účtárnu. Sakra, mám 1:1 s Miladou. 

Co když v neděli 23:59 se stiskne RESET. Co kdybyste v pondělí ráno vstali a minulý týden by byl za tlustou čarou. Odměňte se ráno dobrou snídaní, kávou nebo čajem, namísto sledování telefonu a emailu, sledujte, kdo je kolem Vás. Zkuste si všímat světa kolem, nejen displeje Vašeho telefonu nebo knížky ve Vašich rukách. Šéf chce email AŽ za 30 minut, do té doby je ten čas jenom Váš. 

Nechápu jak mám sledovat co je kolem mě. Necítím své břicho nebo hlavu, natož srdce. Je to přece jenom sval, sval, sval. 

Zkuste něčím nám přirozeným. Pamatujete si, když jste jedli poprvé zmrzlinu, kaviár nebo babiččiny domácí buchty? Ten pocit štěstí proudící z pusy do Vašeho těla? Zkuste i nyní všímat každé sousto Vaší snídaně/oběda/večeře. Jako byste jedli jídlo poprvé, nespěchejte, obdivujte jídlo. Od momentu nandání na talíř, do posledního sousta, vnímejte pachy, chutě, buďte všímaví. 

Stress management

Be your true selves

Road to happiness

Be whole and complete

Find your inner purpose

Work-life balance