Koučink

Pomáhám druhým objevovat cesty, po kterých chtějí skutečně kráčet a být tím, kým opravdu chtějí být.

petros_coach
petros_coach

Koučink (coaching) je specifická disciplína osobního rozvoje a profesionálního vztahu, který má dané schéma, náplně a směr. Jedná se o důvěrné prostředí dvou stran, kde na jedné straně stojí kouč (coach), zodpovědný za proces, a na straně druhé koučovaný (coachee), zodpovědný za svůj výsledek. 

Koučování je pro každého, který se může nacházet na rozcestí nebo v různé etapě svého života, kdy si hledá odpovědi na své otázky, motivaci, chce se posunout, něco dokázat, získat, naučit se

Já sám se věnuji rozvoji skrze vlastní super-vize, mentoring a koučink. Mým cílem je být kvalitním prostředkem rozvoje potenciálu klientů.

CO MOHU OČEKÁVAT?

  • Podporu ve svých snech, rozhodnutích a krocích
  • Uvažování ve vlastních souvislostech a myšlenkových pochodech
  • Bezpečný i partnerský přístup a prostor.
  • Spoustu otázek, které umožňují myslet nekonvenčně a pohlížet na situace z různých pohledů.
  • Jsem všímavým zrcadlem klientový mysli, emocí a intuice. 

Kouč dodržuje mezinárodní etický kodex, který zaručuje diskrétnost témat a jednotlivých klientů, udržuje směr za cíli klienta, spoluvytváří kontrakt, kterému se oba věnují. Jako kouč pomáhám klientům identifikovat faktory, které ovlivňují současný i budoucí vzorce chování, myšlení a emocí

CO KOUČINK OPRAVDU NENÍ?

  • Nečekej střelbu rad. Poradím jen, když to budeš vyžadovat nebo k to přispěje situaci.
  • Poradenství nebo terapie. Přijdeme-li, že ti pomůže jiný odborník, společně najdeme vhodnější cestu.
  • Ezoterické povídání o duších a minulých životech. Občas se bavíme o abstraktních vizích a cestách, ale vše zapasujeme do tvé reality.

Rámcovým cílem koučování je najít individuální řešení každého klienta jemu na míru. Kouč nevstupuje jako mentor nebo trenér, nevkládá své zkušenosti a myšlenky, nýbrž rozvíjí autonomii a potenciál svých klientů, tím zvyšuje odpovědnost a motivaci svých výzev dosáhnout.

Postupnými otázkami dojdou společně k akčním krokům, které neustále koučovaného rozvíjí a posouvají směrem k vytyčenému cili. 

Co by tě mohlo zajímat?

I. Platí se první schůzka? 

Nikoliv ^_^. První schůzka, tzv. "chemistry meeting" trvá 30-60 minut online nebo osobně a slouží k oboustranému poznání, nastavení očekávání, hranic a kontraktu koučování. Následně si domluvíme kroky, představím podmínky spolupráce a vybereme vhodný balíček.

II. Může mi to zaplatit zaměstnavatel?  

Samozřejmě. V takovém případě se i domluvíme, zda kontrakt souvisí ze zaměstnáním a můžeme se sejít v triádě i se zaměstnavatelem. Pokud ne, pak stačí si dopředu domluvit a stvrdit platební podmínky se zaměstnavatelem.

III. Co když neuplatním celý balíček?

Závazné a nevratné jsou 3 schůzky, ať už se odchodí nebo ne. Pokud po těchto 3 schůzkách se rozhodneš nepokračovat, zbylé peníze v poměrné části vracím. Toto je možno využít vždy po 3 sezeních. Například pokud máš balíček 9 sezení a využiješ 4, vrátím ti poměrnou část za 7-9 sezení. 

IV. Je to pro mě vhodné, když chodím i na psychoterapii?

Jasně! Do terapie nijak nezasahuji a naopak přínosy terapie můžeme využít i při koučování. Koučink totiž buduje cestu vpřed. Optimální je mít jasno, co od obou odborníků očekáváš, ale to projdeme i společně. 

V. Mohu přerušit sezení na nějakou dobu?

Určitě je možnost se domluvit na pozdržení koučovacích sezení. Domluvíme se na jak dlouho, kdy nedoporučuji delší pauzu než 3 měsíce. 

S čím klienti nejčastěji chodí?

Potřeba úlevy od stresu a úzkostí

Pochopení sebe i druhých

Stanovení priorit a rozhodování

Zorganizování si vlastního života

Zefektivnění práce a work-life balance

Leadership, motivace a vedení sebe i druhých lidí

Petrose znám již nějaký ten pátek a jeho progres v rámci seberozvoje je jasně znatelný už nějakou dobu. Dá se říct, že on sám je důkazem toho jak to prostě všechno funguje ☯️ #mindfulnnes 🌅. Proto ve chvíli, kdy jsem se konečně i já rozhodla udělat něco se svým vnitřním nastavením, tak byl pro mě jasnou volbou. Jako kouč mě umí slušně rozebrat, ale hlavně díky tomu si na našich sezeních uvědomím to důležité. A soukromé meditace, tak to už je jen třešnička na dortu 😊. Díky za to!

Lenka Weiserová

ERP Analytik & Project Manager & QA

Petros je jako kompas na cestě za mými sny.

Markéta Doležalová

Smarty Brands.

Veľmi ti ďakujem za dnešný koučing, ani si nevieš predstaviť ako mi to pomohlo a akú radosť a vďaku cítim za dnešné sedenie.

Je až neuveriteľné ako si dokázal z môjho chaosu myšlienok pomaličky vyťahovať jednu za druhov a doviesť ma sami k tomu aby som si uvedomila čo mi vadí, a čo konkrétne by mi pomohlo to zmeniť a čo vlastne chcem a potrebujem na to aby som to dosiahla.

Už teraz sa teším na tie drobné kroky, no pre mňa budú znamenať veľkú zmenu k tomu, aby som sa naučila žiť v prítomnom okamžiku a vďaka tomu si plnila svoje sny.

Sandra Vacekova

Podnikatelka