Denní rituál štěstí

08.03.2022

Velmi jednoduchá praktika, jak si udržet klidnou mysl, naladit se na pozitivní myšlenky a již večer se připravit na další den, je uzavřít každý den jako kapitolu. Ač máme pocit, že nebyl ten nejlepší, který jsme zažili, vždy v sobě ukrývá chvíle, kdy se událo něco zajímavého, kdy jsme se usmáli či došli chvíle klidu. Než půjdete spát, zkuste se zamyslet nad 4 otázkami a najít krátkou odpověď:

  • Co se dnes povedlo?
  • Za co jsem dnes vděčný?
  • Jak se po dnešku cítím? 
  • Co mohu zítra udělat ještě lépe?

4 jednoduché otázky, kde najití odpovědí může v delším horizontu změnit způsob uvažování, zvýšit kreativitu myšlení, usnadnit rozhodování a bránit se úzkostným stavům. 

Tato praktika je užívána po celém světe pro rozvoj lidského potenciálu, podpoření vnitřní motivace a uvědomění si vlastních hodnot. Ve výsledku, právě vlastní hodnoty jsou klíčem k mnoha dovednostem, ať už se jedná o asertivitu, sebejistotu, sebeuvědomění, apod. Ať už se jedná o manažery, servírky, v Americe, Evropě či Asii. Každý den je jedinečný a vždy se stane něco zajímavého, pozoruhodného nebo prostě je něco malinko jinak. 

CO SE DNES POVEDLO A ZA CO JSEM DNES VDĚČNÝ:
🌱Dané body by se neměly opakovat. Čím kreativnější budeme, tím lepší budeme mít pocit. 
🌱Není třeba myslet na velké činy, někdy i třeba úsměv lidí kolem nás nebo zvládnutí splnit si své denní cíle a očekávání, ba dokonce jenom jeden cíl, je samo o sobě povedeným výsledkem. 

JAK SE DNES CÍTÍM?
🍀Umění všímat si svých emocí a následně je popsat uvolňuje od stresu. 
🍀Zhodnocení celého dne formou pocitů a emocí je vyjádřením stavu rozvoje mysli. Po delší tvorbě tohoto deníku rituálu štěstí se emoce automaticky začnou zaměřovat do pozitivních aspektů. 

CO MOHU ZÍTRA UDĚLAT JEŠTĚ LÉPE?
💭Porovnat si hodnoty, které jsme dneska přinesli a z toho plynoucí ponaučení, vyvolává motivaci  na následující den a odhodlání k tomu, přinést hodnotu o chlup vyšší. 
💭Nejde o negaci či souzení toho, co se nepovedlo. Cílem je si uvědomit, co lze udělat jinak. Hledat tedy řešení a nové možnosti. Zvyšujeme tím kreativitu a sebemotivaci.